Twenty Ten - en to tr translation catalogue (77 entries)

en: Add widgets here to appear in your sidebar.
tr: Yan sütunda görüntülenmek üzere buraya bileşenlerinizi koyabilirsiniz.

en: An optional secondary widget area, displays below the primary widget area in your sidebar.
tr: Seçime bağlı ikinci bir bileşen alanı, yan sütunda ilk bileşen alanının hemen altında görüntülenir.

en: An optional widget area for your site footer.
tr: Sitenizin alt kısmı için seçime bağlı bir bileşen alanı.

note: Template Name of the plugin/theme
en: One column, no sidebar
tr: Bir kolon, yan sütun yok

en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photo</a>. | This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
tr[0]: Bu galeri <a %1$s>%2$s fotoğraf</a> içeriyor.
tr[1]: Bu galeri <a %1$s>%2$s fotoğraf</a> içeriyor.

en: View Galleries
tr: Galerilere bak

note: Description of the plugin/theme
en: The 2010 theme for WordPress is stylish, customizable, simple, and readable -- make it yours with a custom menu, header image, and background. Twenty Ten supports six widgetized areas (two in the sidebar, four in the footer) and featured images (thumbnails for gallery posts and custom header images for posts and pages). It includes stylesheets for print and the admin Visual Editor, special styles for posts in the "Asides" and "Gallery" categories, and has an optional one-column page template that removes the sidebar.
tr: WordPress 2010 teması, şık, basit, özelleştirilebilir ve okunabilir bir şekilde hazırlanmıştır. Menü, başlık görseli ve arka plan özelleştirilebilir. Twenty Ten altı adet bileşen alanına (iki tanesi yan sütunda, dört tanesi dip alanda olmak üzere) ve öne çıkarılan görsellere (galeri yazıları için küçük resimler, yazılar ve sayfalar için özel başlık görselleri) sahiptir. Yazıcı ve yönetici görsel editörü için stil dosyalarının yanı sıra, "Yan" ve "Galeri" kategorileri için özel stiller ve son olarak yan sütunu kaldıran, seçime bağlı tek sütunlu bir sayfa şablonuna sahiptir.

en: <span class="%1$s">Posted in</span> %2$s
tr: %2$s <span class="%1$s">kategorisine gönderildi</span>

en: <span class="%1$s">Posted on</span> %2$s <span class="meta-sep">by</span> %3$s
tr: %3$s <span class="meta-sep">tarafından</span> %2$s <span class="%1$s">tarihinde gönderildi</span>

en: <span class="%1$s">Tagged</span> %2$s
tr: %2$s <span class="%1$s">ile etiketlendi</span>

en: Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
tr: <a href="%3$s" title="%4$s için kalıcı bağlantı" rel="bookmark">Yer imlerinize</a> ekleyin.

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
tr: Daha yeni yorumlar <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
tr: %s tarafından yazılan yazılar <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
tr: <span class="meta-nav">&larr;</span> Daha eski yorumlar

en: Primary Navigation
tr: Birincil dolaşım

en: Apologies, but no results were found for the requested archive. Perhaps searching will help find a related post.
tr: Üzgünüz, istekte bulunulan arşiv için sonuç dönmedi. Belki arama yaparak ilişkili bir yazıya ulaşabilirsiniz.

en: %s <span class="says">says:</span>
tr: %s <span class="says">der ki:</span>

en: <span class="%1$s">By</span> %2$s
tr: %2$s <span class="%1$s">tarafından</span>

en: <span class="%1$s">Published</span> %2$s
tr: %2$s <span class="%1$s">yayınlandı</span>

en: Author Archives: %s
tr: Yazar arşivleri: %s

en: Full size is %s pixels
tr: Tam boyut %s piksel

en: Link to full-size image
tr: Tam boy görsele bağlantı

en: Pingback:
tr: Geri izleme:

en: Proudly powered by %s.
tr: %s ile güçlendirilmiştir.

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
tr: Bu yazı %1$s kategorisine gönderilmiş ve %2$s ile etiketlenmiş. <a href="%3$s" title="%4$s için kalıcı bağlantı" rel="bookmark">Kalıcı bağlantıyı</a> yer imlerinize ekleyin.

en: This entry was posted in %1$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
tr: Bu yazı %1$s kategorisine gönderilmiş. <a href="%3$s" title="%4$s için kalıcı bağlantı" rel="bookmark">Kalıcı bağlantıyı</a> yer imlerinize ekleyin.

en: One Response to %2$s | %1$s Responses to %2$s
tr[0]: %2$s için %1$s cevap
tr[1]: %2$s için %1$s cevap

[ctx: gallery category slug]
en: gallery
tr: galeri

en: Second Footer Widget Area
tr: İkinci taban bileşen alanı

en: First Footer Widget Area
tr: Birinci taban bileşen alanı

en: Primary Widget Area
tr: Birincil bileşen alanı

en: Secondary Widget Area
tr: İkincil bileşen alanı

en: Fourth Footer Widget Area
tr: Dördüncü taban bileşen alanı

en: Third Footer Widget Area
tr: Üçüncü taban bileşen alanı

en: (Edit)
tr: (Düzenle)

en: Comments are closed.
tr: Yoruma kapalı.

en: % Comments
tr: % yorum

en: Archives
tr: Arşiv

en: Your comment is awaiting moderation.
tr: Yorumunuz onay bekliyor

note: translators: 1: date, 2: time
en: %1$s at %2$s
tr: %1$s tarihinde, saat %2$s

note: translators: header image description
en: Path
tr: Yol

note: translators: header image description
en: Inkwell
tr: Hokka

note: translators: header image description
en: Sunset
tr: Gün batımı

note: translators: header image description
en: Forest Floor
tr: Orman zemini

note: translators: header image description
en: Fern
tr: Çit

note: translators: header image description
en: Concave
tr: Mercek

note: translators: header image description
en: Cherry Blossoms
tr: Kiraz çiçekleri

note: translators: header image description
en: Berries
tr: Çilekler

en: Semantic Personal Publishing Platform
tr: Anlamlı kişisel yayınlama platformu

en: Page %s
tr: Sayfa %s

en: 1 Comment
tr: 1 yorum

en: Leave a comment
tr: Yorum bırakın

en: More Galleries
tr: Daha çok galeri

en: View posts in the Gallery category
tr: Galeri kategorisindeki yazılara göz atın

en: Permalink to %s
tr: %s için kalıcı bağlantı

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
tr: Yeni yazılar <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
tr: <span class="meta-nav">&larr;</span> Eski yazılar

en: Skip to content
tr: İçeriğe atla

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
tr: Bu yazı parola korumalı. Yorumları görmek için parola girin.

en: Category Archives: %s
tr: Kategori arşivi: %s

en: About %s
tr: %s hakkında

en: Not Found
tr: Bulunamadı

en: Apologies, but the page you requested could not be found. Perhaps searching will help.
tr: Üzgünüm, aradığınız sayfa bulunamadı. Belki aramak yardımcı olabilir.

en: Monthly Archives: <span>%s</span>
tr: Aylık arşiv: <span>%s</span>

en: Daily Archives: <span>%s</span>
tr: Günlük arşiv: <span>%s</span>

en: Yearly Archives: <span>%s</span>
tr: Yıllık arşiv: <span>%s</span>

en: Blog Archives
tr: Blog arşivi

en: Return to %s
tr: %s içeriğine geri dön

en: View all posts by %s
tr: %s tarafından yazılmış tüm yazılara göz at

en: Edit
tr: Düzenle

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
tr: Okumaya devam et <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Pages:
tr: Sayfalar

en: Tag Archives: %s
tr: Etiket arşivi: %s

note: Author of the plugin/theme
en: the WordPress team
tr: WordPress ekibi

en: Search Results for: %s
tr: Arama sonuçları: %s

en: Nothing Found
tr: Bulunamadı

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
tr: Üzgünüm, arama kriterlerinizle örtüşen sonuç bulunamadı. Farklı anahtar kelimelerle tekrar deneyin.
